Nöroendokrinoloji Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Nöroendokrinoloji Nedir?

Nöroendokrinoloji, sinir sistemiyle iç salgı bezleri arasındaki ilişkileri konu alan bilim dalı anlamında kullanılır.Tıpta sık olarak kullanılan terimlerden biridir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Nöroendokrinoloji Nedir?” üzerine 2 yorum

 1. Hocam yıllardır psikiytride çözüm arayan bir hastayım.Çok dirençli anksiyetem var.klasik antidepresan tedavisi tam tersine etki gösteriyor.klozapinle beynimi yatıştırmaktan başka çözüm bulunamıyor.sıkıntım bir ölçüde zayıflıyor ama berbat disforik bir hayata razı olmak durumunda kalıyorum.aklımla bir zorum yok fakat beynimdeki kimyasal düzensizlik bitmiyor son derece kalitesiz bir hayatım var psikiyatriden ümidimi kesmiş durumdayım.uzmanlığınızın benim durumuma yaklaşımı var mıdır? saygılar..

  Cevapla
  • Selamlar Ali Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Maalesef Psikiyatri bilimi dışında çözüm aramanızı öneremeyeceğim. Eğer hali hazırda kontrollere gittiğiniz hekiminizden memnun değilseniz farklı hekimlere gidebilirsiniz ancak en doğru bilgileri sizi muayene eden hekiminizden almanız daha doğru olacaktır.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın