Normoselüler Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Normoselüler, olağan hücreli, olağan gözeli anlamına gelmekle beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir. Bu terimi net olarak kavrayabilmek için hemen ayırarak inceleyelim. Normo terimi normal , olağan anlamlarında iken selüler terimi hücre ya da hücre ile ilgili anlamlarındadır. Peki normoselüler ne demek?

Tıpta Normosellüler Ne Demek?

Normoselüler terimi normal sayıda hücreli olan yapılar için kullanılır. Normal düzeyde hücre sayısı olan manası da çıkar.

Bu terim hakkında merak ettiğiniz noktalar olursa altta yer alan yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Cevap vermekten memnuniyet duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Normoselüler Nedir?” üzerine bir yorum

  1. MERHABA HOCAM RAHATSIZ EDİYORUM KEMİK İLİĞİ BİYOPSİSİ NDE NORMOSELLÜER YÜZDE 45 ÇIKMIŞ NASIL YORUMLARSINIZ HASTA BABAM YAŞI 75

    Cevapla

Yorum yapın