Nanoftalmus Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Nanoftalmus Nedir?

Nanoftalmus,gözün temel yapısını oluşturan yapılarda herhangi bir malformasyon veya patoloji olmaksızın gözün normalden küçük olmasıdır.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Nanoftalmus Nedir?” üzerine 2 yorum

 1. İyi günler hocam nanoftalmus hastası 3 . 5 yaşın da cocuğum var hocam bu hastalığa yüzde kaç rapor veriliyor

  Cevapla
  • Merhabalar Davut Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Hastaya ne kadar rapor verilebileceğinin belirlenmesi için muayene edilmesi gerekmektedir. Aynı hastalığa sahip iki kişiye farklı derecelerde raporlar verilebilir. Bu nedenle muayene olmaksızın size net bilgiler veremiyorum.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın