Mikrokist Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Mikrokist Nedir?

Mikrokist, çok küçük kist, mikroskobik kist anlamına gelmekle beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Mikrokist Nedir?” üzerine bir yorum

 1. Merhaba hocam
  yapılan US incelemede sol memede saat 1 yönünde meme başına 5 cm uzaklıkta 9×4 mm
  ebatlarında mikrokist kümesi izlendi. Bu lezyonun daha posteriorunda yerleşimli 9×4 mm
  ebatlarında oval şekilli düzgün konturlu hipoekoik lezyon izlendi (FKD?). Sağ memede saat 9-
  10 hizasında meme başına 5 cm uzaklıkta 14×5 mm ebatlarında mikrokist kümesi izlendi. Bu ne anlama geliyor hocam.Ayrıca 1 haftadan beri iki gögsümde de ağrı var.Neydeyse 1 senedir de koltuk altı lenf bezleri de büyüme var.

  Cevapla

Yorum yapın