Meme Küçültme Ameliyatından Beklentiler Nelerdir ?

0
220

Büyük memeli olmak kadınlar için bir mutluluk kaynağı olabildiği gibi fazla büyük meme kabus olabilir. Kurtulamadığı bir boyun ve sırt ağrısı, meme altında pişik veya kötü koku, omuzda beliren sütyen askı izi, mayo veya bikini giyince aşırı dikkat çekme, bedene göre giysi bulma güçlüğü gibi pek çok sorun ile karşı karşıyadır. Konu ile ilgili uzmanlığına başvurduğumuz estetik cerrah Dr. Defne Erkara meme küçültme ameliyatını anlattı.

defne doktor
Dr Defne Erkara meme küçültme ameliyatı ile ilgili bilgiler verdi.

Bir konuda uzun süreli çalışma, zaman içinde kişinin o konuda daha profesyonelleşmesine yol açar. Benim için de meme küçültme estetiği öyle oldu. Asistanlık yıllarımdan itibaren çeşitli meme küçültme tekniklerini defalarca denedim. Tam memnuniyeti sağlamak için neler gerekli olduğunu saptadım. Sonunda bir kaç tekniğin olumlu yönlerini kombine ederek en güvenli, en iyi sonucu veren yöntemi geliştirdim.

Kadınların beklentileri ve bizim yaptıklarımız:

1- Yeteri kadar küçültme:

Ergenlik zamanından beri ağır memeleri taşımak zorunda kalan bayanlar öncelikle ağırlıktan kurtulmaya odaklanırlar. Onlar için yükün azalması hayati bir önem taşır. Çünkü bu yük hem sosyal hem de ailevi yaşantılarını olumsuz etkilemektedir. Ev işlerini yaparken kolay yorulma, spor aktivitelerine  katılamama, genç yaşta olunmasına rağmen omuz ve sırt ağrılarından yakınma en rahatsız edici şikayetlerdir. Ağırlığın vücut duruşunda kamburlaşma ve omuzlarda çökme tarzında yaptığı kalıcı değişiklikler de işin cabası. İşte bu nedenle meme küçültme yapılırken öncelikle yeteri kadar küçültmeyi hedefliyorum.

2- Çamaşırdan taşan meme görüntüsünden kurtulma:

Memesi büyük olan kadınların iç çamaşırsız gezmesi mümkün değildir. Hem yükü omuzlar ile paylaşarak azaltmak hem de görsel olarak kıyafetin düzgün görünmesini sağlamak için bu şarttır. Ancak sütyen bulmak ve bu sütyenin her açıdan hem estetik hem de memeyi tamamen kavramasını sağlamak oldukça zordur. Sütyen ilk alındığında bunu sağlasa da bir iki yıkama sonrası meme yine kolun yanından ya da sütyenin altından taşmaya başlar. Bu durumda sütyen ev sütyeni haline geliverir. Kilo alıp veren, doğum yapan bayanlarda bu durum daha da barizdir. Memenin gögüs kafesinden yana taşması artık bir fobi haline gelir. İşte bu nedenle meme küçültme ameliyatı yapılırken meme dokusunun en fazla miktarda bulunduğu dış kadran mümkün olduğu kadar küçültülür ve meme dokusu göğüs kafesinin üzerinde sabitlenmeye çalışılır.

3- Meme şeklinin dolgun ve yuvarlak olması:

Her kadının dolgun, şekil olarak onu memnun eden memeye sahip olmak en doğal hakkıdır. Çıplak kalındığında da meme güzel görünmelidir. Özellikle genç kadınlarda bu daha da önem taşır. İstediği sütyen içinde güzel görünen memeler onun cinsel hayatına da olumlu yansır. Meme küçültme tekniklerinin çoğunda kütle azaltma yapılırken meme şekli genelde ikinci planda bırakılıyor. Meme çok küçültülmek istenirken dolgunluğunu kaybediyor. Bu durumun üstesinden gelmek  için yaptığım kombine teknikle iyi sonuçlara ulaşmayı başardım. İleri derecede deri elastikiyeti fazlalığı olmayan memelerde oldukça dik ve kalıcı sonuçlar elde etmek mümkün.

4- Meme küçültme sonrası izlerin az olması:

Ne yazık ki her estetik cerrahi ameliyatı sonrası bir miktar iz kalmaktadır. Bu izlerin azalması da 1.5 seneyi bulmaktadır. Meme küçültme ameliyatında az iz kalması için meme altındaki çizgiyi ortadan kaldıran ya da kısaltan çeşitli yöntemler denenmiştir. Bunlar ancak büyüklüğü az, sarkması daha fazla olan memelerde olumlu sonuç vermiştir. Ama çoğu büyük memede ise ya yeteri kadar küçülmeme ya da meme altında iç ya da dış tarafta deri katlantısı şeklinde çıkıntılara ya da sütyen altından dışarı taşan izlere neden olmuştur. Bence memenin üzerine gelerek kapattığı meme altı izden bu görüntüler daha rahatsız edici. Bu nedenle tecrübelerime dayanarak ben izi kısaltmaktan çok izi iyi bir şekilde tedavi etmek konusunda yoğunlaşıyorum. İlk 3 maddeyi sağladıktan sonraki süreçte iz tedavisi konusuna ağırlık veriyorum. Bu konuda başta sigara içmeyi bırakarak ve verilen iz tedavilerini düzenli yaparak hastalarımıza da iş düşüyor.

Sonuç olarak; meme küçültme ameliyatı aslında estetik amaçtan çok sağlıklı olmak ve sosyal yönden rahat etmek amacıyla yapılır. Tabi bu esnada estetik görüntüyü de en iyi şekilde sağlamak estetik cerrahın görevidir.Daha detaylı bilgi almak için http://www.defneerkara.com internet sitesine başvurabilirsiniz.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here