Masöz Hizmeti İstanbul

0
168

Masaj uygulaması uygulanan bölgede ağrının giderilmesi, vücudun normal fonksiyonlarının sürdürülmesi ve rahatlamanın sağlanması amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Binlerce yıldır kullanılan bu yöntemin zihni rahatlattığı, ruh halinde iyileşmeler sağladığı, fiziksel ağrı ve sancıları azalttığı bilinmektedir. Masaj terapisi ya da farklı bir deyişle masaj uygulaması profesyonel olarak uygulandığında oldukça faydalı olabilmektedir.

masoz hizmeti istanbul
Masöz Hizmeti İstanbul ile ilişkili görsel. Masaj, geleneksel Çin Tıbbı’nın bir parçası olarak 3000 yılı aşkın süredir kullanılan bir terapi biçimidir.

Onlarca farklı çeşit masaj türü bulunmaktadır. Profesyonel masöz hizmeti almak isteyen bireylerin ihtiyaçlarına ve fiziksel özelliklerine göre uygulanacak masaj türü belirlenir. Ayrıca masaj terapisi bir çok hastalığın tedavi sürecinin bir parçası olmakla beraber National Center for Complementary and Integrative Health kaynağına göre depresyon gibi kompleks hastalıkların tedavi planında ve ağrı semptomu olan birçok hastalığın tedavisinde uygulanmalıdır.

Masaj Terapisi Çeşitleri Nelerdir?

Masaj uygulaması uzman bir terapist eşliğinde yapılmalıdır. Terapistiniz vücudunuzda ilgili bölgeleri ovarak bir gerginlik oluşturacak ve basınç uygulayacaktır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde sıkça kullanılan masaj çeşitleri şunlardır:

  1. Sandalye Masajı : Özel olarak üretilmiş bir sandalyenin kullanıldığı bu yöntemde 20 – 25 dakika gibi bir sürece masaj uygulaması tamamlanır.
  2. Derin Doku Masajı : Günlük hayatın stresi ve diğer faktörlere bağlı olarak sıkılaşmış kasları rahatlatma amacıyla uygulanan bu masaj türünde derinde yer alan kaslara ulaşmaya çalışılır. Terapistiniz kemik yapılarına yakın seyreden kaslar ve bağ dokularına odaklanacaktır.
  3. İsveç Masajı : Ling isimli bilim insanının 1920 yılında keşfettiği bir masaj biçimidir. Bu masaj uygulanırken kaslara yumuşak ve dairesel yoğurma işlemleri uygulanır.
  4. Shiatsu Masajı : Bu mesaj türünde terapistiniz tıpkı akapunktur uygulamasında olduğu gibi belirli noktalara baskı uygulayacaktır. Birçok masaj türünden daha farklı olan bu uygulama bazı bireyler için oldukça faydalı olabilmektedir.
  5. Aromaterapi Masajı : Sıklıkla çeşitli faydalı bitkilerin özleri kullanılarak üretilen özel bileşenler yardımıyla stresin azaltılması ve enerjinin artırılması hedeflenir.

Bunların dışında refleksoloji masajı, sıcak taş masajı, thai masajı ve daha birçok farklı tipte masaj uygulaması ve teknikleri bulunmaktadır.

Masaj Uygulaması ve Bilimsel Çalışmalar

Masaj uygulamasına ilişkin çok fazla sayıda bilimsel araştırma var. Bu araştırmaların birçoğu henüz kanıtlanabilmiş değil ancak kanıtlanan çalışmaların birçoğunda bir dizi patolojik durumun neden olduğu ağrı ve benzer diğer belirtilerin tedavisinde yararlı etkilerinin olduğu görülüyor.

profesyonel masaj hizmeti istanbul
Masaj uygulaması eğitimli bir terapist tarafından yapıldığında çok az risk taşımaktadır. Ek olarak bazı hastalıkların varlığında bireylere masaj uygulanmadan önce çeşitli önlemler alınır.

Ayrıca bu çalışmalarda ortaya çıkan olumlu etkilerin kısa vadeli olduğu ve etkinin devamı için masaj uygulamasının tekrarlanması gerektiği gibi bilgiler öne çıkıyor.

Yararlanılan Kaynaklar: http://10numaramasaj.com/masoz-hizmeti-istanbul/


Bu konuyla ilgili merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağız.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here