Liposuction Operasyonu Hakkında Merak Ettikleriniz…

0
31

Vücut yağlarından kurtulmak isteyip de kurtulamayanlar için yeni bir dönem başladı. Zayıflamak için yaptığınız hiçbir şey işe yaramadı ve hala bölgesel yağlarınızdan kurtulamadıysanız bu yöntem tam size göre. Liposuction ile canınızı sıkan diyet ve sporla gitmeyen ve orantısız bir görünüme sahip olan fazla yağlarınızdan kurtulabilir ve vücudunuzun daha iyi bir şekil almasını sağlayabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Diğer Adıyla Liposuction Nedir?

Estetik cerrahide en çok talep gören ve merak edilenlerden biri de liposuctiondır. Kadın veya erkek fark etmeden her iki cinse de rahatlıkla uygulanabilen bir yağ aldırma yöntemdir. Her hangi bölgenizde ister çok ister az yağlanma olsun fark etmez liposuction her bölgeye uygulanabilir. Operasyon, bölgesel yağlarından kurtulamayan kişiler için bir kurtarıcıdır. Son derece güvenli ve basit bir ameliyattır fakat kalp rahatsızlığı, şeker hastalığı ve böbrek rahatsızlığı olan kişilere bu işlemin uygulanması uygun görülmez. Halk arasında yağ aldırma olarak da duyabileceğiniz liposuction, birikmiş fazla yağların vakumla alınması işlemidir. Yağ alma işlemi uzman estetik cerrahlar tarafından uygulanır. Hastanın durumuna bakılarak belirlenen bölgelerden yağ hücreleri alınarak vücuduna daha iyi bir şekil verilir. İşlemde sadece uygulanan bölgedeki yağların alınmasıyla kalınmaz aynı zamanda buradaki yağ depolama kapasitesinde de belirgin bir şekilde azalma olur. Bu yüzden liposuction uzun ömürlü bir uygulamadır. Vücudunuzun karın, bel, kalça ve yüz gibi belli bölgelerindeki spor ve diyete cevap vermeyen birikmiş yağların alınmasıyla kısa sürede mükemmel görünüme kavuşmanızı sağlayan bir işlemdir. Liposuction yanlış bilindiği gibi kilo verme işlemi değildir. Kilo vermiş ama vücudunun belli bölgelerindeki yağlardan kurtulamamış insanlar için yapılır. Eğer operasyon küçük bir alan için yapılacaksa lokal anestezi, çok ve geniş alan için yapılacaksa genel anestezi uygulanır. Liposuction ameliyatında hasta hiçbir şey hissetmez ve sorunsuz bir ameliyat geçirir. Ameliyat sırasında hastanın vücudunda liposuction yapılmak için belirlenen bölgelerden 2-4 mm’lik kesiler alınır ve çeşitli yöntemlerle bu yağlar eritilir. Eritilen yağlar kanüller yardımıyla vakumlama yöntemiyle vücut dışına alınır. Vücut dışına alınacak yağın miktarına göre operasyon 1 ila 4 saat arasında sürebilir. Genellikle ameliyat izlerinin belli olmaması için vücut kıvrım yerlerinin olduğu bölgelere operasyon uygulanır.

Liposuction Sonrası İyileşme Döneminde Sizi Neler Bekliyor?

Ameliyat sonrasında hastalara sıvı gıdalar verilmesine özen gösterilir. Hatalar genellikle 6 saat gözlendikten ve 1 saat gözlem altında klinik içerisinde yürütüldükten sonra hastanın genel durumuna bağlı olarak taburcu edilir ve doktorun belirlediği zamanlarda pansuman için kliniğe gelinmesi tavsiye edilir. Taburcu edildikten sonra hastaların en az 6 saat sonra beslenmeye başlaması gerekir. Kısa sürede ayağa kalkma garantisi veren liposuction sonrasında bu ameliyat için imal edilmiş olan korseler hastaya giydirilir. Bu korselerin giydirilmesindeki amaç olası liposuction alanındaki kanamanın durdurulması ve deri yüzeyinin şekillenmesine yardımcı olmaktır. Bölgesel zayıflama işlemi sonrası bu korselerin banyo yapmak dışında çıkarılmaması ve korseli geçen bir hafta sonunda daha etkili sonuç alabilmek adına aralıklarla hastaların tekrardan korseyi giymesi tavsiye edilir. Lazer yardımlı yöntemde korse kullanımı 15 gün iken, diğer liposuction yöntemlerinde korse kullanım süresi 1 ayı geçebilir. Liposuction sonrasında hastada şiddetli ağrılar olmaz oluşabilecek basit dereceli ağrılarda doktorun verdiği ağrı kesiciler sayesinde önlenir. Ameliyat sonrasında hastaların ani hareketlerden kaçınması gerekir. Vücudun hassaslığına bağlı olarak ödem ve morluklar görülebilir. Bu ödem ve morluklarda 8 hafta içerisinde iyileşme dönemine girecektir. Vücudunuzun son şeklini alması 6 ay veya 1 yılı bulabilir. Bireyler liposuction sonrasında hayatlarına uygun bir diyet ve egzersizlerle devam ederek azalan yağ dokusunun kalıcı etkisini vücudunda uzun yıllar boyu devam ettirebilir.İş hayatına dönüş süresi 3-5 günü bulabilir.

Operasyon için en önemli noktalardan biri de alanında uzman cerrahtır. Vücudunuzdaki bölgesel yağlardan sağlıklı bir şekilde ve çok kısa sürede kurtulmak istiyorsanız; bu konuda güvenilir uzman Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Alpaslan Topçu ile iletişime geçebilirsiniz.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here