Kronik Hidrosel Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️

Kronik Hidrosel Nedir?

Kronik Hidrosel, orta yaşlı insanlarda görülen tunika vaginalisin kendi ürettiği sıvıyı geri absorbe edememesi neticesinde geliştiği düşünülen bir hidrosel çeşididir.Tedavisi doğrudan cerrahidir. Tıpta sıkça kullanılan terimlerden bir tanesidir.   

doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2020'yi bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Kronik Hidrosel Nedir?” üzerine bir yorum

  1. Hocam iyi akşamlar.Ben 2009 sol taraftan hidrosel ameliyatı oldum.ancak 13 martta fistül absesi ameliyatı için MR çektirmem gerekti MR raporunda MİNİ hidrosel bulunmaktadır diye yazıyor.sol testis alt kısmında az bir şişlik olduğunu yeni farkettim.Şuan beni rahatsız eden bir durum yok.bu konu hakkında görüşünüz nedir yardımcı olursanız sevinirim.iyi akşamlar.

    Cevapla

Yorum yapın