Konjuge Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Konjuge Nedir?

Konjuge, bağlanmış, birleşmiş anlamına gelmekle beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir. Konjuge olan yapılar genellikle birleşmiş yapılardır ve birlikte hareket etmek durumundadırlar. Kovid-19 ile ilgili olarak son zamanlarda pnömokok yani zatürre aşısını duymuşsunuzdur. Zatürre aşısının tıbbi isimlendirmesi de konjuge pnömokok şeklindedir. KPA olarak kısaltılır.

tıp dilinde konjuge ne demek
Konjuge olmak birleşmek manasında kullanılır.

Özetle konjuge tıp dilinde birbirine bağlanmış, konjuge olmuş ya da birbiriyle birleşmiş manasında kullanılır. Bu hususta aklınıza takılanları alt taraftaki yorum bölümüne yazınız.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Konjuge Nedir?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın