Konjuge Olmak Tıp Dilinde Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Konjuge olmak Nedir?

Konjuge olmak, bağlanmak, birleşmek anlamında kullanılmaktadır. Tıpta sık olarak kullanılan terimlerden bir tanesidir. Tıpta reaksiyona giren iki madde bir şekilde birbiri ile konjuge olur. Konuyu açıklığa kavuşturmak için hemen detaylandıralım ve görsel koyalım.

konjuge olmak ne demek tıp
Görselde konjuge olan yapıları görmektesiniz.

Hemen konuyu daha iyi kavramak için https://doktordanhaberler.com/konjuge/ linkinedeki yazımı okumanızı öneriyorum. Merak ettiklerinizi alttaki yorum kısmına yazınız. Cevaplamaktan mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın