Klasifikasyon Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Klasifikasyon Nedir?

Klasifikasyon, sınıflandırma manasında kullanılmaktadır. Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir. Herhangi bir tıbbi durumun önceden belirlenmiş kurallar çerçevesinde birbirinden ayrılarak sıralanması veya sınıflanması anlamına gelen klasifikasyon terimi, klasifiye etmek ifadesinden türetilmiştir. Bununla ilgili aşağıdaki örnekleri incelemenizi şiddetle öneriyorum:

Tiroid bezinde bethesta klasifikasyonu incelemek için tıklayınız. Konuyu kavramak için çok net bir örnektir. Bu konuyla ilgili aklınıza takılan bir şey olursa hemen alttaki yorum kısmına yazınız. Yorumlarınızı bekliyorum.

(Bu yazı ilk defa 17 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır. Ardından 17 Aralık 2020 tarihinde güncellenmiştir.)

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın