Kemotaktik etki Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️

Kemotaktik etki Nedir?

Kemotaktik etki, prostoglandinlerin nötrofil lökositleri yangı merkezine çekmesi anlamına gelmekle beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.   

doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2020'yi bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Kemotaktik etki Nedir?” üzerine 2 yorum

  • Selamlar, Hami Bey. Öncelikle geçmiş olsun.
   Sivilce için ilk etapta bir Cildiye hekimine görünmelisiniz. Ardından muayene sonucuna göre hekiminiz 1,2 veya 3 basamak tedavi verecektir.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın