Salyangoz Tedavisi

Bu yazı tıbbi açıdan Doktor Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir.

Avusturya’da yapılan bir araştırma neticesinde deniz salyangozlarında bulunan kimyasal maddeler kanser tedavisi için umut ışığı oldu.

Illawarra Sağlık ve Tıp Merkezi’ndeki bilim insanları bu kimyasalların göğüs,prostat ve kalın bağırsak kanserinde etkili olabileceğini söyledi.

Bahsi geçen maddeler “dicathasis orbita” türü salyangozun kimyasallarında elde ediliyor.

Kanser 48 Saatte Gerilemeye Başlıyor

Dr. Kara Perrow,salyangozun saldığı kimyasallardan olan N-alkylisatins’un ilaçlara dirençli tümörleri 48 saatte yok ettiğini açıkladı.

Dr. Kara Perrow, “Bir hasta geldiğinde ve kemoterapi ilacı almaya başladığında tedaviye cevap verebiliyor. Ancak bir süre sonra birçok ilaca karşı direnç başlayınca, hastada daha sonra kanser tekrarlayabiliyor” dedi.

Denizden Çıkan Şifa

Özellikle kanser hastalığını atlatan kişilerde faydalı olması umuluyor.Tekrarlamam olasılığını çok azaltıyor.

Dr. Kara Perrow,denizin altında bir sürü hastalığa tedavi olacak kaynakların yattığını söylüyor ve çalışmalara tüm hızıyla devam ettiklerini söylüyor.

Alttaki yorum bölümünü kullanarak doktorlara soru sormak için sorunuzu olabildiğince detaylı bir biçimde yazınız. Doktorlarımız en geç 6 saat içerisinde cevap vermektedirler. Yorum yapmaktan çekinmeyin 🙂

Yazar: Dr. Erhan Yavuz

Ben Kimim?
2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum’un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi’ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler’in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2020’yi bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle 🙂
Eğitimim:
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi (2010 – 2016)
Çalıştığım Kurumlar:
Narman İlçe Devlet Hastanesi
Şenkaya İlçe Devlet Hastanesi
Tekman İlçe Devlet Hastanesi
Akşar Aile Sağlığı Merkezi
Karayazı Aile Sağlığı Merkezi
Bana Nasıl Ulaşabilirsiniz?
Bana sağlık sorularınız için erhan.yavuz@saglik.gov.tr mail adresinden, teknik konular için 05530742801 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Tıbbi sorularınızı yalnızca yorum bölümlerine yazmanız halinde cevaplıyorum
Muayenehane Bilgileri:
Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde muayenehanem yoktur. Muayene kabul etmemekteyim. Sadece internet üzerinden herhangi bir ücret talep etmeksizin siz değerli hastalarımın sorularına cevaplar veriyorum.
Adresim:
Yeni Mahallesi, Çakmak Sokak, Karayazı Aile Sağlığı Merkezi, PK:25830 Karayazı/ERZURUM

Yorum yapın