Salyangoz Tedavisi

0
374

Avusturya’da yapılan bir araştırma neticesinde deniz salyangozlarında bulunan kimyasal maddeler kanser tedavisi için umut ışığı oldu.

Illawarra Sağlık ve Tıp Merkezi’ndeki bilim insanları bu kimyasalların göğüs,prostat ve kalın bağırsak kanserinde etkili olabileceğini söyledi.

Bahsi geçen maddeler “dicathasis orbita” türü salyangozun kimyasallarında elde ediliyor.

Kanser 48 Saatte Gerilemeye Başlıyor

Dr. Kara Perrow,salyangozun saldığı kimyasallardan olan N-alkylisatins’un ilaçlara dirençli tümörleri 48 saatte yok ettiğini açıkladı.

Dr. Kara Perrow, “Bir hasta geldiğinde ve kemoterapi ilacı almaya başladığında tedaviye cevap verebiliyor. Ancak bir süre sonra birçok ilaca karşı direnç başlayınca, hastada daha sonra kanser tekrarlayabiliyor” dedi.

Denizden Çıkan Şifa

Özellikle kanser hastalığını atlatan kişilerde faydalı olması umuluyor.Tekrarlamam olasılığını çok azaltıyor.

Dr. Kara Perrow,denizin altında bir sürü hastalığa tedavi olacak kaynakların yattığını söylüyor ve çalışmalara tüm hızıyla devam ettiklerini söylüyor.

Dr.Kara Perrow ile ilgili kaynaklara ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

Avatar
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimimi tamamladım. Şimdi Erzurum Karayazı ilçesinde aile hekimi olarak görev almaktayım. Bana erhan.yavuz@saglik.gov.tr veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here