Kanser Ölümleri Azaldı!

4
366
Amerikan Kanser Derneği

AMERİKAN KANSER DERNEĞİ, YENİ RAPORUNU YAYIMLADI

Amerikan Kanser Derneği(American Cancer Society)’nin yeni raporuna göre, 1991 yılından bu yana kanser ölümlerinde yüzde 25’lik bir düşüş oldu. Kanser oranları ise her yıl genellikle sabit kalıyor. Bunun en büyük sebebi ise daha iyi tarama ve daha iyi tedavi (özellikle monoklonal antikorlar) yöntemleri olarak gösteriliyor.


Raporda, “1991’den 2014’e kadar, kanser ölüm oranının genel olarak yüzde 25 düştüğü ve bu da yıllık yaklaşık 2.143.200 daha az kanser ölümü olduğu” kaydedildi.

 

 

2017’de Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.688.780 yeni kanser vakası ve 600.920 kanser ölümü gerçekleşmesi bekleniyor.

PEKİ ÜLKEMİZDE DURUM NE?

Ülkemizde ise kanser tarama çalışmaları artarak devam etmektedir. 2016 yılında, bir önceki yıla göre tarama oranı %24 artmıştır.

2015 yılı verilerine göre ülkemizde en sık ikinci ölüm nedeni kanserdir. kanserlerden ölüm oranı yüzde 20 dir. 2015 yılında kanserlerden toplam 76.969 kişi yaşamını yitirmiştir.

Kanserler arasında en sık ölüm nedeni olanı, solunum ile ilgili kanserlerdir(gırtlak kanseri, bronş kanseri, akciğer kanseri). Kanserden ölen her 3 kişiden biri solunum ile ilgili kanserden ötürü yaşamını yitirmiştir.

Yararlandığım Kaynaklar:


Merak ettiklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

4 Yorum

 1. kanser olmamak için en önemli şey beslenmeden geçiyor.çünkü sen ne yersen vücud onu kullanıyor eğer eksik beslenirsen veya yanlış beslenme kansere erken daveti göndermek demektir

 2. Nasıl verem e çözüm bulundu ise zamanla kanserinde önüne geçilecektir. Verem de çok fazla can almıştır ancak zamanla tedavisi bulunmuştur. Kanser için kanserli hücreleri onaracak bir çözüm gelmesi bulunması gerekiyor.

  Ancak emin olun kanser tedavisi bulunsa bile kanser hastalığı yok denecek kadar azalsa bile başka hastalıklar doğacaktır… GDO lu genetiği değiştirilmiş besinler oldukca hastalıklar çoğalacaktır.

  Bazen bunu ilaç firmaları yaptığını bile düşünürüm millet hasta olsun ilaca muhtac olsun diye buda başka bir bakış açısı tabiki.
  Saygılar
  Fakir Yazar.

  • Kanserin tedavisi için ilaç şirketleri ciddi yatırım yaparak çalışmalarını sürdürmekteler. İlaçlar, çok ciddi para harcanarak ve uzun süre sonunda bulunabiliyor. İlacı bulan firma, bulduğu etken maddeyi 10 yıl boyunca tek başına piyasada satıyor ve istediği fiyatı belirleyebiliyor. Bunlar göz önüne alındığında son paragrafta yazdığın teoriye pek katılmıyorum.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here