izomer Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

izomer Nedir?

izomer, kapalı formülleri aynı, uzaysal konfigürasyonları farklı olan bileşiklere verilen isimdir. Tıpta sıkça kullanılan terimlerden bir tanesidir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“izomer Nedir?” üzerine 4 yorum

 1. Doktor bey slm, kardeşimin(43 yaşında) vücudunda fıskalar halinde kızarıklıklar var ve kaşınıyor sürekli, alerjik tahliller yaptırmamıza rağmen nedeni bulunamadı. Bazen kendiliğinden geçiyor fakat birsüre sonra yeniden başlıyor.. İlaçlar çözüm olamadı acaba şifali besinlerden bir kur yapsak neleri önerirsiniz ? Saygılarımla

  Cevapla
  • Merhabalar Namık Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Bulunduğunuz ilde üniversite hastanesinin dermatoloji bölümünden randevu alarak muayene olmanızı öneririm.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla
  • Merhabalar Ali Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Izomerizm genellikle Anne karnında yapılan ultrasonda tespit edilen organların veya yapıların olması gereken yerde olmaması veya farklı tarafta olması durumunu ifade eden bir terimdir.
   Sağlıklı veya mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın