İritasyon Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️

İritasyon Nedir?

İritasyon , tahriş anlamına gelmektedir.Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“İritasyon Nedir?” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba iyi günler diş iltihabım var Klamoks antibiyotik kullanıyorum eczaneden sensodyne aldım iritasyon yaparsa bırakın diyor ne yapmalıyım…!

  Cevapla
  • Merhabalar Eren Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Antibiyotik kullanımına hekiminizin size önerdiği gibi 5-7 güne tamamlayınız. Hekiminiz aksini belirtmedikçe antibiyotik kullanımını kesmeyiniz.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın