İntranükleer inklüzyon cisimciği Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

İntranükleer inklüzyon cisimciği Nedir?

İntranükleer inklüzyon cisimciği, çekirdek içi inklüzyon cisimciği anlamına gelmektedir.Tıpta sık olarak kullanılan terimlerden biridir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“İntranükleer inklüzyon cisimciği Nedir?” üzerine bir yorum

  1. Yaymalar belirgin swllulee nitelikte olup kan elemanları arasında çoğu stromal elemanlar ve çok sayıda lenfosit ile icice bazisi benign görünümde bir kısmı makrofolikuler yapılar oluşturan bir kısmı üstüste düşmüş kalabalık gruplar halinde iri hafif koyu kromatinli bazıları dejenere açık kromatinli nukleol belirgin lige sahip yer yer onkositik değişiklikler gösteren nadir intranukleer inkluzyon içeren girişirler multinukleer dev hücreler ve az sayıda histiosit ve ezilme ertafakti gösteren hücreler izlenmistir

    Cevapla

Yorum yapın