Hiposelüler Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️

Hiposelüler, seyrek gözeli anlamına gelmektedir. Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir. Öncelikle terimi ayırarak anlamaya çalışalım. Hipo terimi genellikle daha az daha seyrek veya daha düşük manasında kullanılmaktadır. Selüler terimi ise hücreli anlamındadır.

Hiposelüler ne demek tıp?

Doğal olarak hiposelüler terimi daha az sayıda hücreli demektir.

Aklınıza takılanları veya merak ettiğiniz hususları alttaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Cevaplamaktan mutluluk duyacağım.

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2020'yi bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın

Exit mobile version