Güneş Kremleri

0
117

Güneş kremleri D vitamini açısından ne kadar faydalı olsa da doğru bir şekilde kullanılmadığında faydadan çok zarar getirebilmektedir. Güneşin vücudumuz üzerinde sayamayacağımız kadar olumlu etkisi bulunmaktadır. Bazı romatizmal hastalıklar, iltihaplı hastalıklar ve osteoporoz tedavisinde yardımcı özelliktedir.

Güneşten Maksimum Faydalanma Nasıl Olur?

Bir insanın günlük güneş ışınlarına 20 dk temas halinde kalması yeterlidir. Üstelik sadece kollar ve bacakların güneş görmesi yeterli miktarlarda yararlanmamızı sağlayacaktır.

Ancak bir çoğumuz günlük hayatta güneş ışınlarına çok daha fazla maruz kalmaktayız. Güneşten korunmak için neler yapmamız gerektiğine değinelim.

Güneşten Korunmanın Yolu : Güneş Kremleri

Sürekli olarak güneşte kalmak cildimize ve doğal olarak bünyemize bir takım zararlar verecektir. Bu zararların önüne geçmek için kaliteli ve doğru güneş kremi seçimi oldukça önemlidir. Ultraviyole ışınların etkisini minimalize edecek kremler kullanılmalıdır.

Güneş maruziyeti öncesinde şu faktörlere dikkat etmeliyiz:

  • Alacağınız güneş kreminin içinde çinko bulunmalı
  • Mutlaka gözlük ve şapka takılarak güneş ışınlarının etkisi azaltılmalı
  • Domates gibi bazı sebzelerin özel maddelerin sentezlenmesine katkıda bulunarak cildimizi güçlendirdiğini unutmamalı ve maruziyet öncesinde bol bol tüketmeliyiz.
  • Zeytinyağı, ceviz, elma, brokoli, fesleğen, siyah çay gibi besinleri ultra viyole ışınlardan koruyucu etkilerinden ötürü bol bol tüketmeliyiz.

Güneş kremi olarak bioderma photoderm güneş serisi ürünlerimize mutlaka göz atmalısınız.


Merak ettiklerinizi konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here