Gözyaşı taşı Nedir?

2
221

Gözyaşı taşı Nedir?

Gözyaşı taşı, çeşitli nedenlerle gözyaşı yolunda oluşan taş, dakriyolit manasında kullanılmakla beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.   

doktordanhaberler

Avatar
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eğitimimi Sürdürmekteyim. Bana erhanyavuz@mail.com veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

2 Yorum

 1. merhaba …sayın doktorum.ben 57 yaşında 17 yıldır mıcardıs beloc vastarel kullanmaktayım.yıllardır kullandığım ilaçların vücutta gözlerde gözyaşı taşı safra tükürük bezlerinde ve bazı yerlerde idrar yolu dahil taş ürettiğini araştırdım.ve 2015 yılında soltükürük bezi taşı amelitla alındı 5,9 büyüklüğünde.ve 7 aydır gözlerimdeki her 2 gözümdede şiddetli batma yanma sonucu göz dotoruna gittiğimde 7 aydır,çeşitli göz damlaları lakin yine gözkerimdeki batma yanma sancı geçmedi 2 ay önce refresh 4*1 günde restasis 2*1 günde kullanmama rağmen DÜZCE DEVLET HASTANESİ VE DÜZCE TIP FAKÜLTESİ GÖZ KLİNİĞİNE GİTTİĞİMDE malesef yapılacak başka bir şey olmadığını oysa gözyaşı taşı alınamayanlar için bir operesyan varmı ,gerçekten çok rahatsız edici ve restasis kullmanmaya başladığımdan beri gözlerim buğulu olmaya başladı.ve her sabah bebe şampuanı ile yıkamam önerildi .bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.eiğitim öğretim hayatınızda başarılar dilerim.sağlıcakla kalın…

  • Merhabalar Mehmet Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Uzmanlık alanım olmadığından ötürü çok detaylı bilgi veremeyeceğim ancak farklı bir ildeki üniversite hastanelerinde göz bölümü hocalarından doğrudan randevu alarak (gerekirse öze muayene olacak biçimde) muayene olmayı deneyebilirsiniz. Bu tip vakalara her hekimin yaklaşımı farklı olabilmektedir.
   Muayene sonuçlarına göre tekrar bilgi verebilirseniz, durum hakkında konuşabiliriz.
   Mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here