Gözyaşı taşı Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Gözyaşı taşı Nedir?

Gözyaşı taşı, çeşitli nedenlerle gözyaşı yolunda oluşan taş, dakriyolit manasında kullanılmakla beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Gözyaşı taşı Nedir?” üzerine 2 yorum

 1. merhaba …sayın doktorum.ben 57 yaşında 17 yıldır mıcardıs beloc vastarel kullanmaktayım.yıllardır kullandığım ilaçların vücutta gözlerde gözyaşı taşı safra tükürük bezlerinde ve bazı yerlerde idrar yolu dahil taş ürettiğini araştırdım.ve 2015 yılında soltükürük bezi taşı amelitla alındı 5,9 büyüklüğünde.ve 7 aydır gözlerimdeki her 2 gözümdede şiddetli batma yanma sonucu göz dotoruna gittiğimde 7 aydır,çeşitli göz damlaları lakin yine gözkerimdeki batma yanma sancı geçmedi 2 ay önce refresh 4*1 günde restasis 2*1 günde kullanmama rağmen DÜZCE DEVLET HASTANESİ VE DÜZCE TIP FAKÜLTESİ GÖZ KLİNİĞİNE GİTTİĞİMDE malesef yapılacak başka bir şey olmadığını oysa gözyaşı taşı alınamayanlar için bir operesyan varmı ,gerçekten çok rahatsız edici ve restasis kullmanmaya başladığımdan beri gözlerim buğulu olmaya başladı.ve her sabah bebe şampuanı ile yıkamam önerildi .bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.eiğitim öğretim hayatınızda başarılar dilerim.sağlıcakla kalın…

  Cevapla
  • Merhabalar Mehmet Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Uzmanlık alanım olmadığından ötürü çok detaylı bilgi veremeyeceğim ancak farklı bir ildeki üniversite hastanelerinde göz bölümü hocalarından doğrudan randevu alarak (gerekirse öze muayene olacak biçimde) muayene olmayı deneyebilirsiniz. Bu tip vakalara her hekimin yaklaşımı farklı olabilmektedir.
   Muayene sonuçlarına göre tekrar bilgi verebilirseniz, durum hakkında konuşabiliriz.
   Mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın