Göz Altı Işık Dolgusu

0
265

Yüz bölgesinin ya da vücudun birçok noktasına estetik anlamda dolgu işlemi uygulanmaktadır. Bilhassa kırışıklıklarda, dudak kısmında, yanak bölgesi gibi bölgelerde gayet iyi sonuçlar alınmaktadır. Fakat göz çevresi ve altı operasyona daha duyarlı olduğundan estetik dolguyu ortaya çıkardığından göz çevresinde çok tercih edilmiyordu. Edilse bile iyi sonuçlar vermiyordu. Bu tür sorunların olamaması için göz altı ışık dolgusu sistem geliştirildi.

Bu estetik dolgu ile daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Onun için göz altı ışık dolgusu  hyalüranik asit barındırdığı için çapraz bağların değişimi sağlanarak öte yandan da çapraz bağ olmaksızın bir hyalüranik asit barındırır. Bunun ile birlikte göz altı ışık dolgusu yapıldığı bölgeye homojen olarak yayılmaktadır. İçinde barındırdığı vitaminler, proteinler, aminoasitler, antioksidanların etkisi ile göz altında oluşan morarmalara da olumlu anlamda etki etmektedir. Detaylı bilgi için http://www.drmustafakaratas.com adresi ziyaret edilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Neden Yapılır?

Bu yapılan göz altı ışık dolgusu ile birlikte göz çevresinde ve yanak bölgesinde oluşan oluk, çöküklük gibi bunun dışında göz altında meydana gelen morarmaların azalmasını sağlamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu işlemin nasıl yapılması diğerlerine göre daha hassas olmaktadır. Bu konuyla alakalı açıklama yapan Dr. Mustafa Karataş “Dolgu maddesi, kemiğin üst kısmında yer alan cildin altında yer alan dokuya empoze edilmektedir.” şeklinde ifade etmiştir. Bu işlemin çok dikkatli ve yavaş yapılması gerektiğini vurgulayan Dr. Karataş, ışık dolgusu içinde barınan anestezik maddelerden dolayı sancı vermeyeceğin ifade etti. Dolgu işlemi yapıldıktan sonra çok az morarma oluşur ya da hiç oluşmaz. Yaklaşık olarak 7 gün içinde en muhteşem görünümünü alır. Daha sonrasında ise 2 sene kadar etkisini göstermektedir.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

28-30 yaşlarında gözaltı yıpranmaları belirtilerini verir. Uykuda ki düzensizlik, iş hayatı stresi, aşırı yorgunluk, psikolojik yorgunluk gibi etkenler göz alt morluklarını ve torbalanma oluşumunda etkili olmaktadır. Göz çevresinde her hangi bir kırışıklık olmayan gençlerde bile gözaltındaki halkalardan dolayı daha büyük ya da yaşlı gösterebilir. Gözaltı ışık dolgusu bu halkaların tedavisini başarı ile sağlarken, içinde bulunan vitamin, protein, antioksidanlar sayesinde de önceden oluşan morarmalar azalma meydana getirmektedir.

Kaynak : http://www.drmustafakaratas.com/isik-dolgusu.html

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here