Göğüs Estetiği Ameliyatı

0
86

Kadınların göğüs bölgelerini içeren estetik ameliyat türü olan söz konusu cerrahi müdahale; kadınları yakından ilgilendiren bir süreç olarak kabul görmektedir. Her yıl binlerce kadının yaptırdığı bu ameliyat türü; göğüslerinin yapısından dolayı mutsuz olan kadınları kapsayacak türden olmakla beraber; kadınların sadece fizyolojik değil göğüslerinin yapısından dolayı ortaya çıkacak olan psikolojik problemleri çözmeye dayalı bir faaliyet olarak da adlandırılmaktadır. Kadınların dış görünüşlerini büyük ölçüde belirleyecek olan göğüslerin yapısı deforme olduğunda da bu tür sorunlar baş gösterecek ve çözüm yolu olarak da göğüs ameliyatları ilk tercih olarak kabul görecektir.

Göğüs estetiği ameliyatı olacak olan kadınların genel olarak istekleri; göğüs büyütme, göğüs küçültme ya da göğüs dikleştirme olarak talep edilmekte olup; söz konusu cerrahi müdahaleler kapsamında da bu tür sorunlar ortadan kaldırılacaktır. Göğüslerin kadınlar için önemli bir organ olmasından dolayı; bu tür bir eğilim içerisinde olmaları da söz konusu olacaktır. Hem doğurganlığın sembolü olarak görülen göğüsler aynı zamanda da bebeklerin emzirilmesi açısından da anneliğin simgesi olarak da ifade edilmektedir. Vücut içerisinde belirgin bir yapıda olan göğüsler; fiziksel ölçülerin belirlenmesinde de temel alınacak olan unsurlardan bir tanesi olarak da kabul görecek olan bir ayrıntı olarak tanımlanmaktadır. O yüzden de göğüslere bağlı olarak gerçekleştirilecek olan cerrahi müdahalelere de olan ilgi oldukça fazla olarak ifade edilmektedir.

Göğüs estetiği ameliyatları da FBM’de genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Göğüslerinize uygulanacak olan küçültme ya da büyütme işlemleri dahilinde kullanılacak olan protez ya da implantların yanı sıra dikiş atma işlemi de uygulanacağından dolayı; ameliyat sürecinden sonraki kısa bir zaman dilimi içerisinde de pek çok noktaya dikkat etmeniz gerekecektir. Aksi takdirde tekrar doktorunuza geri dönüş yapmak durumunda kalacağınız sıkıntılı süreçleri yaşamaya başlayarak; sil baştan gerçekleşecek olan bir dönem içerisinde de yer aldığınızı da gözlemleyebileceksiniz.

Göğüs ameliyatı geçirecek olan kişilerin bir haftalık süre zarfında oldukça hassas bir tutum içerisinde yer alarak hayatlarını belli bir program dahilinde sürdürmeleri gerekecektir. Bu süreç içerisinde yer alan hastaların yatış pozisyonu hakkında dikkatli olması gerekmekte olup; aynı zamanda da beslenme ve bakım süreçlerinde de doktor tavsiyelerini fazlasıyla dikkate almaları da gerekecektir. İlk hafta süresince şişlik ve ağrılar göğüs bölgesinde yoğunlaşacağından dolayı; 3-4 gün boyunca istirahat kesin olarak önerilmektedir. Göğüs estetiği ameliyatı olan kişiler; bu süre zarfında yorucu olan işlerden kaçınmaya gayret etmeli ve bünyesini zorlamamalıdır. Aynı zamanda da araba kullanmamalı ve kollarını aşırı şekilde kaldırmamalıdır. Ayrıca hastaların ilk 4 gün boyunca banyo yapmamaları da gerekmektedir. Meydana gelecek olan küçük ağrılar için de ağrı kesici ilaçlar dışında herhangi bir medikal unsur kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Göğüs estetiği ameliyatı geçiren kişiler; ameliyat sonrasındaki ilk haftayı atlattıkları zaman zarfında da normal yaşantılarına geri dönebilmektedirler. Ancak ameliyat sonrasında ortaya çıkacak olan dikiş izlerini güneş ışınlarından korumak durumunda kalacaklardır. Doktorun verdiği krem ve nemlendiricileri bu süreçte de kullanarak; dikişli olan bölgeleri koruyacaklardır. Bunun yanı sıra özel sütyenler de takarak dikiş izlerini koruma işlemini başarılı biçimde sürdüreceklerdir.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here