Yağları Eritmenin 4 Altın Yolu

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Göbek Yağlarını Eritmenin 4 Yolu

1. Şeker ve şekerli ürünleri tüketmekten kaçının.

Şeker Ne Yapar?

Şeker kullanımınızı en aza indirin.
                                                              Şeker kullanımınızı en aza indirin.

Şeker dediğimizde genelde aklımıza glukoz ve fruktoz gelir.Glukoz ve Fruktoz fazla tüketildiğinde kanda kullanılmayan şeker, karaciğer hücrelerine gelir.Karaciğer hücreleri fazla gelen bu şekerleri yağa çevirerek depolamayla sorumludurlar.Fazla şeker sürekli yağ olarak depolanır ve yağ depolamak için en uygun bölgelerden birisi göbek bölgesidir.

2. Karbonhidrat Tüketimini Minimalize Edin.

Karbonhidrat Ne Yapar?

Karbonhidrat diyeti hızlı kilo vermenin anahtar kuralıdır.
                                               Karbonhidrat diyeti hızlı kilo vermenin anahtar kuralıdır.

Vücudumuz ilk olarak karbonhidratları daha sonra yağları yakmaktadır.Karbonhidrat düzeylerini minimalize ettiğimizde vücudumuz günlük ihtiyaçlarımız için karbonhidrat bulamayacak ve yağ yakmaya başlayacaktır.Yıllardır yapılan kontrollü çalışmalar ve bilimsel araştırmalar bize gösteriyor ki kilo vermenin altın anahtarı karbonhidrat diyetidir.

3. Lifli Gıdalar Tüketmeye Özen Gösterin.

Lifli Gıdalar Ne Yapar?

Lifli gıdalar tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olmaktadırlar.
                                        Lifli gıdalar tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olmaktadırlar.

Lifli gıdaların ince bağırsaklarımızda su tutma özelliğinden dolayı sindirim ve boşaltımı kolaylaştırma etkisi bulunuyor.Yapısındaki liflerle ince bir tabaka oluşturan bu yiyecekler besinlerin bağırsakta daha uzun süre kalmasını sağlayarak dolaylı yoldan iştahı azaltıyor ve acıkma hissini bastırıyor.Ayrıca kabızlık sorunları için birebir.

4. Protein Tüketimine Ağırlık Vermeyi Unutmayın.

Protein Ne Yapar?

Protein tüketimi açlık derecesini azaltır.
                                                        Protein tüketimi açlık derecesini azaltır.

Yüksek düzeyde protein içeren besinlerin genelde ortak özelliği tok tutucu olmalarıdır.Diyetimizde bolca protein tüketirsek daha az acıkırız.Ayrıca yine son dönemdeki araştırmalar, tüketilen protein miktarıyla karın yağlanmasının ilişkili olduğu göstermiştir.

Her şeyden önemlisi hareket edin.Hareket olmadan bereket olmaz.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Yağları Eritmenin 4 Altın Yolu” üzerine 2 yorum

  1. Şimdi şeker konusuna gelelim şekerin azı beyin için yararlıdır. Bunu siz doktorlar iyi bilirsiniz, şekerin beyin fonksiyonları ve insülin olayına etkisini. Diğer vücut fonksiyonlarına zararı var mıdır vardır tabiki herşeyin azı iyidir.
    Saygılar.

    Cevapla
  2. Gerçekten Önemli Bilgi Ve Tavssiyeler Özellikle Masabaşı Çalışanlar veya çok sık hareket etmeyenler için güzel yollar

    Cevapla

Yorum yapın