Yağları Eritmenin 4 Altın Yolu

2
26680

Göbek Yağlarını Eritmenin 4 Yolu

1. Şeker ve şekerli ürünleri tüketmekten kaçının.

Şeker Ne Yapar?

Şeker kullanımınızı en aza indirin.
                                                              Şeker kullanımınızı en aza indirin.

Şeker dediğimizde genelde aklımıza glukoz ve fruktoz gelir.Glukoz ve Fruktoz fazla tüketildiğinde kanda kullanılmayan şeker, karaciğer hücrelerine gelir.Karaciğer hücreleri fazla gelen bu şekerleri yağa çevirerek depolamayla sorumludurlar.Fazla şeker sürekli yağ olarak depolanır ve yağ depolamak için en uygun bölgelerden birisi göbek bölgesidir.

2. Karbonhidrat Tüketimini Minimalize Edin.

Karbonhidrat Ne Yapar?

Karbonhidrat diyeti hızlı kilo vermenin anahtar kuralıdır.
                                               Karbonhidrat diyeti hızlı kilo vermenin anahtar kuralıdır.

Vücudumuz ilk olarak karbonhidratları daha sonra yağları yakmaktadır.Karbonhidrat düzeylerini minimalize ettiğimizde vücudumuz günlük ihtiyaçlarımız için karbonhidrat bulamayacak ve yağ yakmaya başlayacaktır.Yıllardır yapılan kontrollü çalışmalar ve bilimsel araştırmalar bize gösteriyor ki kilo vermenin altın anahtarı karbonhidrat diyetidir.

3. Lifli Gıdalar Tüketmeye Özen Gösterin.

Lifli Gıdalar Ne Yapar?

Lifli gıdalar tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olmaktadırlar.
                                        Lifli gıdalar tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olmaktadırlar.

Lifli gıdaların ince bağırsaklarımızda su tutma özelliğinden dolayı sindirim ve boşaltımı kolaylaştırma etkisi bulunuyor.Yapısındaki liflerle ince bir tabaka oluşturan bu yiyecekler besinlerin bağırsakta daha uzun süre kalmasını sağlayarak dolaylı yoldan iştahı azaltıyor ve acıkma hissini bastırıyor.Ayrıca kabızlık sorunları için birebir.

4. Protein Tüketimine Ağırlık Vermeyi Unutmayın.

Protein Ne Yapar?

Protein tüketimi açlık derecesini azaltır.
                                                        Protein tüketimi açlık derecesini azaltır.

Yüksek düzeyde protein içeren besinlerin genelde ortak özelliği tok tutucu olmalarıdır.Diyetimizde bolca protein tüketirsek daha az acıkırız.Ayrıca yine son dönemdeki araştırmalar, tüketilen protein miktarıyla karın yağlanmasının ilişkili olduğu göstermiştir.

Her şeyden önemlisi hareket edin.Hareket olmadan bereket olmaz.

Avatar
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimimi tamamladım. Şimdi Erzurum Karayazı ilçesinde aile hekimi olarak görev almaktayım. Bana erhan.yavuz@saglik.gov.tr veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

2 Yorum

  1. Şimdi şeker konusuna gelelim şekerin azı beyin için yararlıdır. Bunu siz doktorlar iyi bilirsiniz, şekerin beyin fonksiyonları ve insülin olayına etkisini. Diğer vücut fonksiyonlarına zararı var mıdır vardır tabiki herşeyin azı iyidir.
    Saygılar.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here