Fragmante Tıp Dilinde Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Fragmante Nedir?

Fragmante, genellikle tıp biliminde fragmentasyon işlemi sonrasında parçalanmış manasında kullanılmaktadır. Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir. Canlı bir yapının organ ya da dokularından oluşan bir bütün hayal edin. Bu bütünün üreme veya farklı herhangi bir nedenle parçalanması eylemine fragmantasyon adı verilir.

fragmante ne demek tıp
Görselde fragmantasyon temsil ediliyor.

Fragmantasyon sonrası oluşan parçacıklar fragman adını alır. Fragmanlar bütünün fragmante olması sonucu oluşurlar. Bu hususta aklınıza takılanları veya merak ettiğiniz noktaları alttaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevaplamaktan mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın