Foramen Tıp Dilinde Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Foramen Nedir?

Foramen, delik ya da açıklık anlamına gelen tıbbi bir terimdir. Tıp biliminde sıkça kullanılmaktadır. Anatomide kemikler ya da diğer yapılar üzerinde yer alan açıklıkların tanımlanmasında kullanılır. Örneğin foramen ovale dendiği zaman kalbin kulakçıkları arasında yer alan açıklık ifade edilir. Şimdi altta yer alan görseli inceleyiniz.

Bu resimde jugüler açıklığı görmektesiniz.

Diğer foramen örnekleri için hemen https://doktordanhaberler.com/?s=foramen linkine tıklayınız ve detaylıca inceleyiniz.

Bu terim ile ilgili aklınıza takılanları veya merak ettiklerinizi alt tarafta yer alan yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın