Erişkin Temel Yaşam Desteği

2
531

Erişkin Temel Yaşam Desteği Nedir?

Erişkin Temel Yaşam Desteği’nde son kılavuzlara göre kardiyak arrestin hemen tanınması, etkin kompresyon uygulanması ve erken defibrilasyon çok önemlidir.

CPR diye kısalttığımız temel yaşam desteği spontan solunum başlayana kadar devam ettirilmelidir. ERC tarafından hazırlanan bu videoda temel yaşam desteği detaylıca ve öğretici bir şekilde gösterilmektedir.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu alt tarafındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Avatar
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eğitimimi Sürdürmekteyim. Bana erhanyavuz@mail.com veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

2 Yorum

  1. Ehliyet, güvenlik belgesi ver bir çok belge alırken temel yaşam desteği dersini veriyorlar artık toplumun eskisi gibi bilgisiz olduğunu samıyorum bazı kesimler hariç tabi hala sara krizi geçiren birisinin ağzına kaşık sokmaya uğraşan yada sigara dumanı üflemeye uğraşan insanlar var

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here