Elektronik Sigara

0
68

Elektronik sigara, sigaraya olan bağımlılığı azaltmak ve tütün kullanımından dolayı meydana gelen zararları ortadan kaldırmak amacıyla kullanılmaktadır. Sigarayı bırakmak isteyen kişiler elektronik sigara sayesinde, normal sigaranın verdiği hazzı yaşamaktadır. Elektronik sigara normal sigaralar gibi duman değil buhar üretecek şekilde çalışmaktadır. İçerisinde batarya sistemi ve atomizer bulunmaktadır. Atomizer bölüm sayesinde elektronik sigaranın içine konulan likit sıvı buhara dönüşmektedir.

elektronik sigara nedir
Son yıllarda popülerleşen elektronik sigara uygulaması sigara kullanımının yerini almaya başladı.

Atomizer bölümün çalışması için gerekli olan enerji ihtiyacı ise batarya sisteminden karşılanmaktadır. Bu çalışma sistemi sayesinde, elektronik sigaradan nefes çekildiğinde duman değil buhar oluşmaktadır. Bu sigaralarda farklı aromalara sahip likitler kullanabilmektedir. Normal sigaranın içerisinde bulunan tütünden dolayı içilmesi sırasında birçok zararlı madde vücuda girmektedir.

Elektronik sigaranın oluşturduğu buharda ise normal sigarada bulunan zararlı maddeler yer almamaktadır. Cihazda nikotini ayarlama bölümüde bulunmaktadır. Bu durum sayesinde günlük alınmak istenilen nikotin seviyesi kişilerin isteğine bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Elektronik sigaranın bu özelliği sigarayı bırakmak isteyen kişiler açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

İsteğe bağlı olarak en üst nikotin seviyesinden en alt nikotin seviyesine kadar ayarlama yapılarak, günlük alınacak nikotin miktarı zamanla düşürülebilmektedir. Cihazın standart sigara gibi dışarıdan ateşlenmesi gerekmemektedir. Bu durum zararlı maddelerin kullanan kişilere geçmesini önlemektedir. Ayrıca normal sigaralarda olduğu gibi dışarıya kül atmak ve kül tablası kullanmak gerekmemektedir. Elektronik sigaralar da kullanılan likitlerin aromaları isteğe bağlı olarak seçilebilmektedir.

elektronik sigara
Elektronik sigara seçimi yaparken oldukça dikkatli olunmalıdır.

Cihazı kullanan kişiler kendilerine en uygun likit aromasını belirleyerek kullanmaktadır. Sürekli olarak normal sigara kullanan kişilerin aylık bütçesi bu durumdan fazlasıyla etkilenmektedir. Elektronik sigara kullanımının ekonomik olması bu açıdan da avantaj sağlamaktadır. Cihazın kullanımı sayesinde normal sigaraya harcanan paradan 5-6 kat kar etmek mümkün olmaktadır. Elektronik sigara sayesinde çakmak kullanmaya ya da yanında taşımaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Ayrıca cihazı kullanan kişilerin üzerine normal sigarada olduğu gibi ağır bir sigara kokusu sinmemektedir.

Kullanımının basit olmasından dolayı herkes tarafından kolaylıkla tercih edilebilmektedir. Elektronik sigara küçük boyutlarda tasarlanmış olmasından dolayı her yere götürülebilmekte ve her şekilde taşınabilmektedir. Sigarayı kısa süre içerisinde hayatından çıkarmak isteyen kişilere büyük fayda sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi ve satın almak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:

https://www.elektroniksigaravip.net/urunler/elektronik-sigara-fiyatlari-modelleri-markalari.html


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here