Derviş Kösen ile Can Alıcı Bilgiler

0
128

1962 yılında Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesinde doğan Derviş Kösen, ilkokulu Ankara’da, ortaokulu Niğde’de ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Tıp Fakültesi eğitimini Londra’da tamamlayarak Cambridge Üniversitesi’nde doktora yapmıştır. Türkiye’de birçok üniversitede önemli görevlerde bulunan Dr. Derviş Kösen, Beslenme Uzmanlığı Eğitim Programı, Akupunktur Sertifika Eğitim Programı, Akupunktur Tedavisi Uygulama , Ozon Terapi Sertifika Eğitim Programları hakkında sertifikalara sahiptir.

dervis kosen
Derviş Kösen 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. Tıp eğitimini ise Londra’da tamamlamıştır.

Bu yazımızda Dr Derviş Kösen‘in sertifika sahibi olduğu uzmanlık alanlarından elimizden geldiğince bahsetmeye çalışacağız.

Ozon Terapisi Nedir?

Hipertansiyon ve kronik hepatit gibi birçok hastalığın tedavisinde 2000’li yıllarla beraber yer edinmeye başlayan ozon tedavisi, sıcak uygulama veya soğuk uygulama gibi klasik fizik tedavi yöntemlerinin ötesinde çok daha etkili bir yöntemdir.

Çeşitli eklem ağrıları, boyun fıtıkları, bel fıtıkları, kireçlenmeler ve fibromiyalji gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bu yöntemin biyolojik etkilerinin ortaya çıkmasını sağlayan lipid oksidayonu sonucu oluşan hidrojen peroksittir. Oldukça az yan etkisi olan ozon terapisi bu konuda eğitimini tamamlayarak sertifika alan hekimler tarafından yapılmalıdır.

Akapunktur Tedavisi Nedir?

Vücutta daha önceden belirlenmiş bazı noktalara iğne yardımıyla uygulanan bu yöntem Algoloji biliminin vazgeçilmez terapileri arasındadır.  Akapunktur tedavilerinde vücut bir bütün olarak ele alınır. Bu yaklaşım ağrının giderilmesinde oldukça önemlidir.

Akapunktur temel olarak iğneler yardımıyla merkezi sinir sisteminin uyarılmasına ve buradan çeşitli hormonların salınarak tedavi edici etkiler ortaya çıkarması mekanizmasına dayanır. Geçmiş yılllarda bu konuda birçok çalışma yapılmış olsa da en dikkat çekicilerinden bir tanesi 2003 yılında WHO yani Dünya Sağlık Örgütü’nün imza atmış olduğu çalışmadır. Bu çalışmada akapunktur tedavisinin limbik sistem ile olan ilişkisi üzerinde durulmuş ve limbik sistemin tek etkisinin ağrı yönetimi olmadığına dikkat çekilmiştir.

Dr. Derviş Kösen ile Tıbbi Tedaviler

Sizlerde birçok alanda uzmanlaşarak sertifika sahibi olan Dr. Derviş Kösen‘in uyguladığı tedaviler ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için hemen www.derviskosen.com adresine girebilirsiniz.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here