Botoks Uygulaması

0
1

Botox Uygulaması ve Işık Dolgusu Uygulamaları!

Botox  uygulaması kesinlikle alanında uzman hekimler ve donanımlı ekipler tarafından steril ortamlarda ve kliniklerde, hastanelerde yapılmalıdır. Aksi halde gerekli sterilizasyonun olmadığı ve hekimlerin yer almadığı ortamlarda yapılan bu tür önemli medikal uygulamalar kişiler üzerinde olumsuz neticelere neden olabilmektedir. Uygulama yaptırmadan önce hekiminize botoks maddesi hakkında dilediğiniz ve merak ettiğiniz soruları sorabilir ve konu ile ilgili tüm detayları alma hakkınız da bulunmaktadır. Bu nedenle de zaten bizler kliniğimize gelen hastalarımızı öncelikle muayene eder ve daha sonrasında da kendilerine diledikleri uygulama hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirmeler yapmaktayız.

Botox Uygulaması Cilt Gençleştirme Dışında Hangi Alanlarda Kullanılır?

Botox uygulaması tıp alanında birden farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Özellikle de eskiden şaşılık tedavisinde kullanılan ve bu sayede de kozmetik alandaki etkileri fark edilen botox uygulaması, tüm bunların yanı sıra aşırı terleme tedavilerinde ve migren tedavisinde de son derece etkili bir medikal uygulamadır.

Botoks kimlere uygulanmaz?

Gebelerde ve hamilelik sonrası emzirme sürecindeki annelerde botox uygulaması yapılmamaktadır. Ayrıca kanser tedavisi gören, şeker hastalığı olan, kalp ve dolaşım sorunları olan kişilerde botox uygulaması yapılması önerilmemektedir. Ayrıca ergenlik sürecini tamamlamamış kişilerin de bu süreçte uygulama yapmaması gerekmektedir.

Işık Dolgusu Ankara kliniğimizde botoks uygulamalarının yanı sıra tercih edilen diğer etkili uygulamalar arasında yer almaktadır. Hyalüronik asit içerikli olan ve özel işlemlerden geçerek göz çevresi ve etrafına uygulanan ışık dolgusu uygulaması oldukça başarılı sonuçlar sağlamakta ve genç bir görünümün kapılarını kısa sürede aralamaya yardımcı olmaktadır.

Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Işık Dolgusu Ankara kliniğimizde doktorumuz Buket Yıldırım tarafından uygulanmakta olup, oldukça ince uçlu iğneler ile yapılmaktadır. Uygulama başlamadan önce doktorumuz göz çevresisini muayene eder ve hastanın ten rengi, ve var olan problem derecesini göz önünde bulundurarak tedavi içeriği ayarlar. Ayrıca uygulama öncesinde  göz etrafına düşük dozda bir lokal anestezi uygulanır. Tüm bu aşamaların ardından gerekli doz ile ufak dolgu aşılamaları yapılır. Tüm bilgilere ayrıca www.drbuketyildirim.com’dan erişebilirsiniz.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eğitimimi Sürdürmekteyim. Bana erhanyavuz@mail.com veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here