Böcek İlaçlama Neden Gereklidir?

1
81

Böcekler ya da kemirgenler, sürüngenler gibi organizmaların da dâhil edildiği haşere grubunun tamamı, insan sağlığına zararı dokunabilen canlılar olarak tanımlanabilirler. Zaten haşere kelimesinin sözlük anlamı da ‘böcek’ olarak verilmektedir. Halk arasında haşere kelimesinin kullanımı ise ‘diğer canlıların (başta insan) sağlıklarını veya hayat biçimlerini tehdit eden, başka canlıların artıklarıyla yaşayan yaratıklar’ şeklinde açıklanabilir. Yani Haşere İlaçlama denildiğinde bahsedilen, insanların ya da diğer canlıların hayat biçimlerini çeşitli yönlerden olumsuz olarak etkileyen canlıların, böceklerin ilaçlanması, yok edilmesi oluyor.

bocek ilaclama istanbul
Böcek ilaçlama İstanbul gibi bir kent için oldukça önemli olabilecek bir durumdur.

Durum bu şekilde açıklandığında abartılmış gibi görünebilir. Ama dünyadaki salgın hastalıkların birçoğu haşere olarak adlandırılan canlılar tarafından taşınmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verileri Kırım Kongo kanamalı ateşi, tifo, tifüs, kolera, sarılık, verem, sıtma gibi gelişmemiş ülkelerde önemli miktarlarda can kaybına neden olan hastalıkların birçoğunun hızlı bir şekilde yayılmalarını sağlayan etkenin, haşere olarak isimlendirilen canlılar olduğunu göstermektedir. Gelişmemiş ülkelerde insanların besin kaynaklarına, tarlalara, ekili alanlara zarar vererek yarattıkları kıyımın daha da büyük olmasına yol açan haşereler, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)  tarafından çok ciddiye alınan ve mücadele etmek için önemli kaynaklar ayrılan canlılardır.

Ülkemizde dünyadaki gelişmemiş ülkelerde olduğu kadar önemli sorunlara yol açmasalar da önemli bir problem olarak kabul edilen haşereler, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan kriterlere göre mücadele edilen yaratıklardır. Yani Böcek İlaçlama İstanbul gibi bir kent için önemli bir iş gibi görülmeyebilir ama ciddiye alınması gereken ve sağlık kuruluşlarınca tespit edilen haşerelerle mücadele kriterlerine uygun olarak yapılması gereken bir iştir.

Haşere İlaçlama İşini Kim Yapmalıdır?

Haşere ilaçlama işinin belirlenmiş olan kriterlere uygun şekilde hizmet veren, kısa sürede hizmet sunan ve sonuç garantili iş yapan (yaptığı işe güvenen) firmalar tarafından gerçekleştirilmesi uygun olur. Ülkemizde bu kriterleri en iyi karşılayan firmalardan bir tanesi İstanbul çapında hizmet veren Batı Böcek İlaçlama Firmasıdır.

Şirketin kendi internet sitesi olan batibocekilaclama.com adresinde gerekli olan her türlü bilgi sunulmaktadır. Bu adrese giderseniz söz konusu şirketin Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen kriterlere %100 uyumlu çalıştığını görebilirsiniz. Sağlık Bakanlığından aldığı ruhsat ile hizmet veren firma, böcek ilaçlama işlerini kaliteli biyosidal ilaçlar kullanarak gerçekleştirmektedir. Bu kimyasalların yanı sıra eğitimli personele ve onların kullandığı uygun ekipmanlara sahip olan şirket, yaptığı yatırımlar sayesinde İstanbul’un her noktasına 1 saat içinde ulaşmasını sağlayan bir servis ağına sahiptir. Müşterilerinin forumlarda övgüyle bahsettikleri şirket, müşterilerinin önemli bir kısmını da internet üzerinde arama yapan kişiler arasından bulmaktadır. Dolayısıyla Anadolu Yakası Böcek İlaçlama kelimelerini kullanarak arama motorunda yapacağınız aramalar sizi Batı Böcek ilaçlama şirketine ulaştırabilir.  Ama bu kelimelerle veya onlara benzeyen kelimelerle yapacağınız aramalar, uygun olmayan şartlarda çalışan hatta ruhsatsız olarak hizmet veren şirketlere ulaşmanıza da neden olabilir.

Haşerelerle Mücadeleye Devam (Periyodik İlaçlama)

Böcek ilaçlama İstanbul ve diğer şehirler için önemli bir iş olarak kabul edildikten sonra yapılacak olan işler daha da kolaylaşıyor. Ama haşere ilaçlama, böcek ilaçlama işlemlerinin sadece bir kereye mahsus yapılan ve sonrasında ömür boyu geçerliliği olan işler olduğunu düşünmemek gerekir. Özellikle nemli, karanlık ve kolay besin bulabileceği ortamlarda yaşamayı tercih eden haşereler, ilaçlama işlemleri gerçekleştikten bir süre sonra tekrar ortaya çıkabilirler. Bu nedenle haşereye uygun ortam sağlayan bazı yerlerde ilaçlama işleminin periyodik olarak tekrarlanması gerekir.

İnternette yapılan Avrupa Yakası Böcek İlaçlama aramasıyla ulaşılan firmalardan hizmet almanın zorlukları da periyodik ilaçlamalar söz konusu olduğunda ortaya çıkabilir. Çünkü uygun malzemelerle, ekipmanlarla ve servis ağlarıyla hizmet vermeyen çok sayıda firma, günlük işler için peşinizde koşarken, periyodik ilaçlama işlemleri söz konusu olduğunda gözden kaybolabilir. Bu nedenle ve diğer bazı nedenlerle internet üzerinden bulduğunuz ya da el ilanları vb. araçlar aracılığıyla tespit ettiğiniz şirketlerden yardım almak istemeyebilirsiniz veya yardım almak zor olabilir. Yapacağınız en iyi seçim, internette bu konuyla ilgili forumlarda veya gerçek hayatta referanslarına ulaşmakta zorlanmayacağınız, uygun şekilde hizmet verdiğine emin olduğunuz firmalarla çalışmak olacaktır. Yani yukarıda tavsiye ettiğimiz Batı Böcek İlaçlama Firması gibi şirketlerle çalışmalısınız.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Bu Yazıya Toplamda 1 Yorum Yapılmıştır.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here