Bel Fıtığı Neden Olur?

0
74

İnsanların genelinde var olan rahatsızlıklardan olarak kendini gösteren bel fıtığı; bel kemiklerini meydana getirmekte olan yuvarlak disklerde ortaya çıkan bir rahatsızlık türü olarak kendini göstermektedir. Bu rahatsızlıkla beraber şiddetli ağrılar ve hareket kabiliyetinde azalma gibi olumsuz durumlar gözlemlenebilir. Her hastalıkta olduğu gibi bel fıtığında da erkenden doktora danışmakta ve muayene olmakta fayda vardır. Bu hastalığı sorun etmenize rağmen doktorlardan bilgi almıyorsanız; sadece cerrahi müdahale ile söz konusu şikâyetinizden kurtularak; bel fıtığı rahatsızlığınıza son verebilmeniz mümkün olacaktır.

bel fitigi neden olur
Bel fıtığı neden olur ile ilişkili görsel.

Bel bölgesinde yer alan diskler; omurga kemiğini oluşturur. Omurga kemiği de hem yük taşıma konusunda destek oluşturan bir birim olarak ön plana çıkmakta hem de vücudun dik durmasını sağlayan bir oluşum olarak tanımlanmaktadır. Yalnız ilerleyen yaşlarda vücudun güçten düşmesi ile beraber omurga kemiği de görevini eskisi kadar iyi gerçekleştiremez. Bu yaşlarda yapılacak olan herhangi bir ters hareket ya da ağırlık kaldırma durumu da fıtığın ortaya çıkmasında başrolü üstlenecektir. Bel fıtığının yanı sıra boyun fıtığı rahatsızlığı da bu tür durumlar sonrasında ortaya çıkan bir rahatsızlık olarak kendini gösterecektir.

Fıtık rahatsızlığından kurtulmak isteyen kişiler cerrahi müdahale ile karşı karşıya kalmadan da bu soruna çözüm bulabilir. Birkaç seans sürecek olan bu çözüm yolu fizik tedavi olarak adlandırılacaktır. Fizik tedavi yöntemleri ile rahatsızlığın bulunduğu bölgelere farklı ilaçlarla masajlar yapılmasının yanı sıra farklı farklı aletler de tercih edilerek; hastanın yeniden eski haline gelmesi sağlanacaktır. Bu tedavi yöntemi ile büyük bir ihtimalle hasta yeniden hareket kabiliyetine kavuşabilecek; var olan ağrıları da kesin olarak ortadan kaldırılacaktır. Bu tür bir sonuç yaratmasından dolayı da fizik tedavi seçenekleri aktif olarak tercih edilen yöntemlerden olacaktır.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağız.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here