Aplikatör Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Aplikatör Nedir?

Aplikatör, uygulayıcı anlamına gelmektedir.Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir.   
doktordanhaberler

Bu makale, bir doktor tarafından yazılmış ve profesyonelce incelenmiştir. Sağlık ve tıp alanında genel bilgilendirme amacı taşır ancak kişisel tıbbi önerilerin yerine geçmez. Özel sağlık durumlarınızı değerlendirmek ve tedavi seçenekleri hakkında bilgi almak için lütfen bir sağlık kuruluşuna başvurun. Profesyonel sağlık ekibimizi incelemek ve editöryal sürecimiz hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.
Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

Diploma - Sertifika - Özgeçmiş

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2024'e girdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Sitemize yorum yazarak Yorum Politikası kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Yorumlarınızda asla tıbbi tavsiye vermeyin. Gerçek bir sağlık profesyoneli olsanız bile hastayı muayene etmeksizin vereceğiniz bilgilerin hastaya zarar verebileceğini unutmayın.

“Aplikatör Nedir?” üzerine bir yorum

 1. İnsanlara iyilik yapmayı, hayatın öznesine alan, saygıdeğer, beyefendi Hocamız;
  Eşim Aynur’un, meme kanseriyle ilgili bilgi ve raporlar erhanyavuz@mail.com‘a sunulmuştur.
  Yapılan biyopsi sonucunda, sağ memede 25x20mm boyutundaki kitleye 2. evre kanser tanısı konuldu. 15 Ocak 2018 tarihinden itibaren Onkolog kontrolünde tümörün küçülmesi için 2×1 TAMOXSİFEN(10mg) kullanılmaktadır. Mayıs 2018’te Onkolog kontrolü ve PET CT’de (Nisan 2018) tümörde büyüme veya küçülmeye rastlanmamıştır. Bu sebeple geçen hafta Genel Cerrahi Uzmanı tarafından meme koruyucu ameliyatı önerilmiştir.
  Daha önce meme kanseri atlatan dostlarımız; koruyucu meme kanseri cerrahisi sırasında, doğrudan tümöre ya da tümör çıkartıldıktan sonra tümör yatağına yerleştirilen özel aplikatörlerle, intraoperatif radyoterapi cihazıyla çevredeki sağlam dokuların, kesinlikle daha iyi korunduğunu, bu yöntem ekseninde; meme koruyucu cerrahi ve radyo terapi işleminin operasyon sırasında tek seferde tamamlandığını ifade ediyorlar…
  Söz konusu yöntemle veya daha yeni,daha ileri meme cerrahisi teknikleri hususlarında, değerli önerilerinizi arz ederiz. Selam ve sevgilerimizle, esenlikler dileriz efendim.
  Eskişehir 0536 513 63**

  Cevapla

Yorum yapın