Aks Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Aks Nedir?

Aks, eksen anlamına gelmekle beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Aks Nedir?” üzerine 3 yorum

 1. Merhaba,
  Vertebral kolonda sağ aks rotasyonu izlenmektedir ne demek acaba? MR raporumda bıyun düzleşmesi ile beraber bu sonuç çıkmıştır

  Cevapla
 2. Sağ böbrekte belirgin olmak üzere sol böbreği bağlayan aksların altında bozulma var ne demektir hocam ?

  Cevapla
  • Öncelikle geçmiş olsun.
   İfadenin yazılı olduğu belgenin fotoğrafını bize gönderirseniz ya da raporda yazan ifadenin tamamını eksiksiz yazarsanız yardımcı olmak isterim.

   Cevapla

Yorum yapın